vivartis

Vivartis Sp. z o.o.

ul. Pory 78

02-757 Warszawa

Rakowiecka 5

Kamienica znajduje się w północnej części Mokotowa przy ul. Rakowieckiej 5.

W niedalekim sąsiedztwie ul. Puławskiej z komunikacją tramwajową i centrum handlowym EUROPLEX. Kamienica Rakowiecka 5 została zbudowana w 1933 roku. 9 lokali mieszkalnych, na trzech kondygnacjach, jedna klatka schodowa z wejściem z przejścia bramowego.

invest-img-6.jpg
invest-img-2.jpg

Kamienica przeszła generalny remont wszystkich instalacji wewnętrznych, elewacji, klatki schodowej i prześwitu bramowego. Odrestaurowane zostały stalowe poręcze na schodach, przedwojenna terakota i drzwi na klatkę schodową, polerowane mozaiki na podłogach i płyty granitowe w przejściu bramowym. Klatka zyskała nowe stylowe skrzynki na listy, oświetlenie i duże lustro. Elewacja została całkowicie wyremontowana i odtworzony został przed wojenny wygląd. Podwórko wzbogacone zostało liczną zielenią dostępne wyłącznie dla mieszkańców dwóch kamienic, w tym część wydzierżawiona przez wspólnotę mieszkaniową do wyłącznego użytku przez jej mieszkańców. Prace zostały ukończone wiosną 2014 roku.

Architektura nadbudowy jest nowoczesna, charakteryzuje się odrębnością stylu, przy silnym nawiązaniu kształtu bryły do kamienicy. Każde mieszkanie jest inne, ich nietypowość pozwala na zastosowanie indywidualnych rozwiązań architektoniczno -wnętrzarskich. Konstrukcja nadbudowy oparta jest na solidnym żelbetonowym szkielecie wypełnionym ścianami z ceramicznego pustaka.

W nadbudowie powstało 6 mieszkań w tym 4 dwupoziomowe z częścią prywatną na górnej kondygnacji. Metraż mieszkań jest zróżnicowany od 28m2 do 60m2. Wszystkie mieszkania posiadają wysokie 2,4m okna. Do lokali przynależą również pomieszczenia gospodarcze o powierzchni 3m2 znajdujące się w piwnicy.

Mieszkania

Poziom 1

level-2.jpg

Poziom 2

level-1.jpg

Zdjęcia przed i po rozpoczęciu prac